Dijital Tasarım Kampı’nda drone tasarımlarının kazananları belli oldu

AutoDesk-OdulAlanProjelerThe students’ designs ranking the highest among the competitors, in the competition organized during ‘Digital Design Camp’ event which was held by Autodesk ve Industrial Designer’s Association (ENTA), was determined.

Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (ENTA) Aralık ayında endüstriyel tasarım öğrencilerine yönelik düzenlediği “Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Almila Ek, Marmara Üniversitesi’nden Onur Argun ve Kadir Has Üniversitesi’nden Uğurcan Akın’dan oluşan ekip, tasarladıkları “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.

19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde İstanbul’daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı’na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk’in yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 3 boyutlu insansız araç (drone) modelleri tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler:

  • Autodesk-1.likOdulu___AramaKurtarmaAmacliDroneBirincilik Ödülü

Almila Ek – Bahçeşehir Üniversitesi
Onur Argun – Marmara Üniversitesi
Uğurcan Akın – Kadir Has Üniversitesi

  • İkincilik Ödülü

Serra Özçelik – Marmara Üniversitesi
Ayça Akyıldız – Marmara Üniversitesi
Onur Çavdar – Marmara Üniversitesi
Tina Paknahad – Marmara Üniversitesi

 Üçüncülük Ödülü

Melike Uyanık – Doğuş Üniversitesi
Taylan Soytemiz – Kadir Has Üniversitesi
Ahmet İbrahim Polat – Melikşah Üniversitesi

  • Mansiyon

Yunus Babur – Aydın Üniversitesi
Can Fırat – Aydın Üniversitesi
Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası hakkı kazandılar.

Bir Cevap Yazın