Tezmaksan Makina, ‘Tezmaksan Akademi’yi açtı

tezmaksan-akademi-220x229Tezmaksan Makina, active in the field of sales and service works of CNC and universal machine tools, gave a start to an academy program in the last day of 2015, to train the technical and industrial vocational high school students in different subjects related to CNC machines and operators.

Tezmaksan Makina, 2015 yılının son günlerinde Tezmaksan Akademi’nin eğitim faaliyetlerine başladığını ‘Kariyer Bizimle Başlar!’ sloganıyla duyurdu.

Yetkililer, Tezmaksan Makina’nın eğitim ve sosyal dayanışma kapsamında üstlendiği sorumluluklara ek olarak 2016 yılı hedeflerinde daha çok öğrenciye ulaşabilmeyi, eğitim ve öğretime destek olabilmeyi eklendiğini söylediler. 2015 yılının 2. döneminde basımı tamamlanan CNC Operatörü El Kitapçığı’nın bir çok teknik lisede  ve üniversitede yardımcı kaynak kitabı olarak okutulmaya başlandığını belirten Tezmaksan yetkilileri ikibinin üzerinde büyük-orta ölçekli kuruluşun  internet sayfası  üzerinden form doldurarak CNC Operatörü El Kitapçığının sahibi olduğunu dile getirdiler.

Yetkililer,  akademi çalışması kapsamında  teknik ve mesleki lise öğrencilerine ücretsiz olarak verilecek eğitimler için 8 kişilik kontenjanı olan sınıfların açıldığını ve İstanbul dışından gelen konaklama ihtiyacı olan öğrenciler için Bayrampaşa Titanic otel ile işbirliği yapılarak konaklama kolaylığı sağlandığını belirttiler.

“Eğitim” gelecektir,  nesillerin geleceğine gelin birlikte dokunalım”  mottosuyla çalışmadan duydukları mutluluklarını dile getiren yetkililer, Tezmaksan Akademi eğitim planında yer alan mesleki beceri ve bilgiye yönelik eğitim başlıklarını şöyle sıraladılar:

  • CNC Torna Operatör Eğitimleri
  • CNC İşleme Merkezi Operatör Eğitimleri
  • CNC Kayar Otomat Operatör Eğitimleri
  • CNC EDM Operatör Eğitimleri
  • CNC 5 Eksen Operatör Eğitimleri
  • Tezmaksan Makine, Makine Kurulum Öncesi Operatör Eğitimleri
  • İleri Seviye CNC Uygulama Eğitimleri
  • Öğrencilere Yönelik CNC Eğitimleri

 

 

Bir Cevap Yazın